Årshjul for ungdomsafdelingen sæson 2019/2020

-Kan også downloades <her> 
 
 
Aktivitet Uge Dato Type Hvem Hvor
1. Trænermøde   23-06-2019     SIK, "Bukken"
Sæson start   12-08-2019      
Ungdomsturnering 35 31-08-2019 Fokusturnering U11-15ABCD Jyllinge
Ungdomsturnering 35 01-09-2019 Fokusturnering U11-15ABCD Jyllinge
Forældremøde SB 35 03-09-2019 Møde Alle årgange SIK, "Sælen"
Holdledermøde SB 38 19-09-2019 Møde Holdledere SIK, "Bukken"
Holdrunde 38 21-09-2019 Holdrunde - Ungdom    
SnakeCity Cup 2018 38 21-09-2019 Fokusturnering U9D+11ABCD+13A Slangerup
SnakeCity Cup 2018 38 22-09-2019 Fokusturnering U9D+11ABCD+13A Slangerup
Ungdomsturnering 38 21-09-2019 Fokusturnering U15ABCD Måløv
Ungdomsturnering 38 22-09-2019 Fokusturnering U15ABCD Måløv
Ungdomsturnering 38 21-09-2019 Fokusturnering U17/19ABC Jyllinge
Ungdomsturnering 38 22-09-2019 Fokusturnering U17/19ABC Jyllinge
Holdrunde 40 05-10-2019 Holdrunde - Ungdom    
Klubtur 41 11-10-2019 Klubtur Alle årgange Aakirkeby
Efterårsferie start 41 12-10-2019 Efterårsferie start    
Klubtur 42 12-10-2019 Klubtur Alle årgange Aakirkeby
Klubtur 42 13-10-2019 Klubtur Alle årgange Aakirkeby
Klubtur 42 14-10-2019 Klubtur Alle årgange Aakirkeby
Klubtur 42 15-10-2019 Klubtur Turistdag på Bornholm Aakirkeby
Victor Denmark Junior 42 16-10-2019 Fokusturnering Alle årgange Odense
Victor Denmark Junior 42 17-10-2019 Fokusturnering Alle årgange Odense
Victor Denmark Junior 42 18-10-2019 Fokusturnering Alle årgange Odense
Victor Denmark Junior 42 19-10-2019 Fokusturnering Alle årgange Odense
2. Trænermøde   20-10-2019     SIK, "Bukken"
Efterårsferie slut 42 20-10-2019 Efterårsferie slut    
Holdrunde 40 26-10-2019 Holdrunde - Ungdom    
Ungdomsturnering 44 02-11-2019 Fokusturnering U9-15BCD Frederiksværk
Ungdomsturnering 44 03-11-2019 Fokusturnering U9-15BCD Frederiksværk
Holdrunde 46 16-11-2019 Holdrunde - Ungdom    
SM 48 30-11-2019 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
SM 48 01-12-2019 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
Holdrunde 49 07-12-2019 Holdrunde - Ungdom    
2. Trænermøde          
??? 50 14-12-2019 Fokusturnering U17/19MABCD Slangerup
??? 50 15-12-2019 Fokusturnering U17/19MABCD Slangerup
Juleafslutning 50 18-12-2019 Juleafslutning Alle spillere Slangerup
Juleferie start 51 20-12-2019 Juleferie start    
Ungdomsturnering 52 27-12-2019 Fokusturnering Alle årgange Karlslunde
Ungdomsturnering 52 28-12-2019 Fokusturnering Alle årgange Karlslunde
Ungdomsturnering 52 29-12-2019 Fokusturnering Alle årgange Karlslunde
Ungdomsturnering 52 30-12-2019 Fokusturnering Alle årgange Karlslunde
Juleferie slut 1 01-01-2020 Juleferie slut    
3. Trænermøde   05-01-2020     SIK, "Bukken"
Holdrunde 2 11-01-2020 Holdrunde - Ungdom    
ULM 3 18-01-2020 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
ULM 3 19-01-2020 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
Holdrunde 4 25-01-2020 Holdrunde - Ungdom    
Ejegod Open 2019 5 01-02-2020 Fokusturnering U15MAB Slangerup
Ejegod Open 2019 5 02-02-2020 Fokusturnering U15MAB Slangerup
Vinterferie start 6 08-02-2020 Vinterferie start    
Ungdomsturnering 6 08-02-2020 Fokusturnering U9-U17/19BCD Roskilde
Ungdomsturnering 6 09-02-2020 Fokusturnering U9-U17/19BCD Roskilde
Vinterferie slut 7 16-02-2020 Vinterferie slut    
Holdrunde 8 22-02-2020 Holdrunde - Ungdom    
Holdrunde 10 07-03-2020 Holdrunde - Ungdom    
2 generationer (SB) 12 22-03-2019 Intern turnering Alle årgange Slangerup
Påskeferie start 14 04-04-2020 Påskeferie start    
Ketsjerspas 2020 15 06-04-2020 Badmintoncamp   Slangerup
Ketsjerspas 2020 15 07-04-2020 Badmintoncamp   Slangerup
Ketsjerspas 2020 15 08-04-2020 Badmintoncamp   Slangerup
Påskeferie slut 15 13-04-2020 Påskeferie slut    
Ungdomsturnering 15 11-04-2020 Fokusturnering U9+U11+U15BCD Frederiksværk
Ungdomsturnering 15 12-04-2020 Fokusturnering U9+U11+U15BCD Frederiksværk
Ungdomsturnering 15 11-04-2020 Fokusturnering U11A+U13ABCD Nivå-Kokkedal
Ungdomsturnering 15 12-04-2020 Fokusturnering U11A+U13ABCD Nivå-Kokkedal
Ungdomsturnering 16 13-04-2020 Fokusturnering U9-U17/19ABCD Sjælland
4. Trænermøde   19-04-2020     SIK, "Bukken"
DMU 17 24-04-2020 DM U13 Hold   Slangerup
DMU 17 25-04-2020 DM U13 Hold   Slangerup
DMU 17 26-04-2020 DM U13 Hold   Slangerup
Klubmesterskab ? 18 ? ? 02-05-2020 ? Intern turnering Alle årgange Slangerup
Bededag 19 08-05-2020 Bededag    
Kr. himmelfartsferie start 21 21-05-2020 Kr. himmelfartsferie start    
Kr. himmelfartsferie slut 21 24-05-2020 Kr. himmelfartsferie slut    
Ungdomsturnering 22 30-05-2020 Fokusturnering Alle årgange Holte
Ungdomsturnering 22 31-05-2020 Fokusturnering Alle årgange Holte
Ungdomsturnering 23 01-06-2020 Fokusturnering Alle årgange Holte
2. pinsedag 23 01-06-2020 2. pinsedag    
Grundlovsdag 23 05-06-2020 Grundlovsdag    
Li-Ning Cup 2019 23 06-06-2020 Fokusturnering Alle årgange Slangerup
Li-Ning Cup 2019 23 07-06-2020 Fokusturnering Alle årgange Slangerup
Ungdomsturnering 24 13-06-2020 Fokusturnering U9+U11+U15BCD Hillerød
Ungdomsturnering 24 14-06-2020 Fokusturnering U9+U11+U15BCD Hillerød
Ungdomsturnering 24 13-06-2020 Fokusturnering U11-U17/19MA Taastrup
Ungdomsturnering 24 14-06-2020 Fokusturnering U11-U17/19MA Taastrup
Sæson slut 26 26-06-2020 Sæson slut