Aktivitet Uge Dato Type Hvem Hvor
Sæson start 33 13-08-2018      
1. Trænermøde 33 19-08-2018     Slangerup
Ungdomsturnering 35 01-09-2018 Fokusturnering U9-15ABCD Jyllinge
Ungdomsturnering 35 02-09-2018 Fokusturnering U9-15ABCD Jyllinge
Forældremøde SB 35 04-09-2018 Møde Alle årgange SIK, "Sælen"
SnakeCity Cup 2018 38 22-09-2018 Fokusturnering U9-13MABCD Slangerup
SnakeCity Cup 2018 38 23-09-2018 Fokusturnering U9-13MABCD Slangerup
Ungdomsturnering 38 22-09-2018 Fokusturnering U15ABCD Måløv
Ungdomsturnering 38 23-09-2018 Fokusturnering U15ABCD Måløv
Ungdomsturnering 39 29-09-2018 Fokusturnering U17/19ABCD Taastrup
Ungdomsturnering 39 30-09-2018 Fokusturnering U17/19ABCD Taastrup
Breddestævne 40 07-10-2018 Fokusturnering U9-U11-U13 (Kun begyndere) Kirke Hyllinge
Holdrunde 40 07-10-2018 Holdrunde - Ungdom    
Ungdomsturnering 41 13-10-2018 Fokusturnering U17/19ABCD Lillerød
Ungdomsturnering 41 14-10-2018 Fokusturnering U17/19ABCD Lillerød
Efterårsferie start 42 15-10-2018 Efterårsferie start    
Victor Denmark Junior 42 17-10-2018 Fokusturnering U9-15ABCD Odense
Victor Denmark Junior 42 18-10-2018 Fokusturnering U9-15ABCD Odense
LBS 42 19-10-2018 Klubtur Alle årgange Vejle
Efterårsferie slut 42 19-10-2018 Efterårsferie slut    
LBS 42 20-10-2018 Klubtur Alle årgange Vejle
LBS 42 21-10-2018 Klubtur Alle årgange Vejle
Holdrunde 43 28-10-2018 Holdrunde - Ungdom    
Begynderturnering 44 03-11-2018 Fokusturnering U9-U11-U13 begyndere Fredensborg
Ungdomsturnering 44 03-11-2018 Fokusturnering U9-15BCD Frederiksværk
Ungdomsturnering 44 04-11-2018 Fokusturnering U9-15BCD Frederiksværk
Ungdomsturnering 45 10-11-2018 Fokusturnering U13BCD, U15ABCD, U17/19BC Gentofte
Ungdomsturnering 45 11-11-2018 Fokusturnering U13BCD, U15ABCD, U17/19BC Gentofte
Holdrunde 46 18-11-2018 Holdrunde - Ungdom    
Træningslejr (Kun TAL) 47 24-11-2018 Træningslejr Kun Talentholdet Birkerød
Træningslejr (Kun TAL) 47 25-11-2018 Træningslejr Kun Talentholdet Birkerød
2. Trænermøde 33 25-11-2018     Birkerød
SM 38 01-12-2018 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
SM 38 02-12-2018 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
Holdrunde 49 09-12-2018 Holdrunde - Ungdom    
Juleferie start 51 21-12-2018 Juleferie start    
Ungdomsturnering 52 27-12-2018 Fokusturnering Alle årgange Taastrup
Ungdomsturnering 52 28-12-2018 Fokusturnering Alle årgange Taastrup
Ungdomsturnering 52 29-12-2018 Fokusturnering Alle årgange Taastrup
Ungdomsturnering 52 30-12-2018 Fokusturnering Alle årgange Taastrup
Juleferie slut 1 02-01-2019 Juleferie slut    
Ungdomsturnering 1 05-01-2019 Fokusturnering U17/19ABCD Frederikssund
Ungdomsturnering 1 06-01-2019 Fokusturnering U17/19ABCD Frederikssund
Holdrunde 2 13-01-2019 Holdrunde - Ungdom    
ULM 3 19-01-2019 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
ULM 3 20-01-2019 Fokusturnering Alle årgange Sjælland
Breddestævne 4 26/27-01-2019 Fokusturnering U9-U11-U13 (Kun begyndere) Slangerup
Holdrunde 4 27-01-2019 Holdrunde - Ungdom    
Ungdomsturnering 6 09-02-2019 Fokusturnering U9-U17/19ABCD Ringsted
Ungdomsturnering 6 10-02-2019 Fokusturnering U9-U17/19ABCD Ringsted
Vinterferie start 7 11-02-2019 Vinterferie start    
Ketsjerspas 2019 7 11-02-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Ketsjerspas 2019 7 12-02-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Ketsjerspas 2019 7 13-02-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Vinterferie slut 7 15-02-2019 Vinterferie slut    
Holdrunde 8 24-02-2019 Holdrunde - Ungdom    
Ejegod Open 2019 5 02-03-2019 Fokusturnering U15MABCD Slangerup
Ejegod Open 2019 5 03-03-2019 Fokusturnering U15MABCD Slangerup
Holdrunde 10 10-03-2019 Holdrunde - Ungdom    
LM 11 16-03-2019 Klubtur Alle årgange Jylland
LM 11 17-03-2019 Klubtur Alle årgange Jylland
2 generationer (SB) 13 31-03-2019 Intern turnering Alle årgange Slangerup
Ungdomsturnering 14 06-04-2019 Fokusturnering U11BCD, U15-17/19ABCD Frederiksværk
Ungdomsturnering 14 07-04-2019 Fokusturnering U11BCD, U15-17/19ABCD Frederiksværk
DMU 14 12-04-2019 DM U13 Hold   Slangerup
DMU 15 13-04-2019 DM U13 Hold   Slangerup
DMU 15 14-04-2019 DM U13 Hold   Slangerup
Påskeferie start 15 15-04-2019 Påskeferie start    
Påskebadminton 2019 16 15-04-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Påskebadminton 2019 16 16-04-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Påskebadminton 2019 16 17-04-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Træningslejr (-TAL) 16 15-04-2019 Træningslejr Alle årgange (-TAL) Slangerup
Træningslejr (-TAL) 16 16-04-2019 Træningslejr Alle årgange (-TAL) Slangerup
Træningslejr (-TAL) 16 17-04-2019 Træningslejr Alle årgange (-TAL) Slangerup
Påskeferie slut 17 22-04-2019 Påskeferie slut    
Ungdomsturnering 17 22-04-2019 Fokusturnering U9-U17/19ABCD Karlslunde
Ungdomsturnering 17 23-04-2019 Fokusturnering U9-U17/19ABCD Karlslunde
Klubmesterskab 18 04-05-2019 Intern turnering Alle årgange Slangerup
Bededag 20 17-05-2019 Bededag    
Li-Ning Cup 2019 21 25-05-2019 Fokusturnering Alle årgange Slangerup
Li-Ning Cup 2019 21 26-05-2019 Fokusturnering Alle årgange Slangerup
Kr. himmelfartsferie start 22 30-05-2019 Kr. himmelfartsferie start    
Kr. himmelfartsferie slut 22 31-05-2019 Kr. himmelfartsferie slut    
Grundlovsdag 23 05-06-2019 Grundlovsdag    
Ungdomsturnering 23 08-06-2019 Fokusturnering Alle årgange Holte
Ungdomsturnering 23 09-06-2019 Fokusturnering Alle årgange Holte
Ungdomsturnering 23 10-06-2019 Fokusturnering Alle årgange Holte
2. pinsedag 24 10-06-2019 2. pinsedag    
Pige Power Camp 2019 24 15-06-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Pige Power Camp 2019 24 16-06-2019 Badmintoncamp   Slangerup
Sæson slut 26 29-06-2019 Sæson slut    
Ikke planlagte aktiviteter          
Begynderturnering (DGI)     Fokus turnering U09-U13 (ikke turneringsaktive) Slangerup